چای سبز برای سرماخوردگی چیست

فواید و خواص چای سبز برای سرماخوردگی چیست در سایت جسارت

خواص چای سبز برای سرماخوردگی ، خواص چای سبز در سرماخوردگی , خواص چای سبز برای سرماخوردگی چیست , خواص درمانی چای سبز برای سرماخوردگی , خواص دارویی چای سبز برای سرماخوردگی , خواص پزشکی چای سبز برای سرماخوردگی

خواص چای سبز برای سرماخوردگی ، خواص چای سبز در سرماخوردگی , خواص چای سبز برای سرماخوردگی چیست

در این مطلب از سایت جسارت می خواهیم در مورد خواص چای سبز در درمان سرماخوردگی صحبت کنیم.سرماخوردگی بیماری است که در سال حداقل چندین بار با آن روبرو هستیم.همه ما دوست داریم روشهای خانگی خوبی بریا درمان این بیماری بدانیم و بتوانیم اول از ابتلا به این بیماری جلوگیری کنیم و سپس در صورت ابتلا سریعا خود را درمان کنیم.فراد مختلف با توجه به طبع و ذائقه و بر اساس جنسیت و سن می توانند از خواص چای سبز برای سرماخوردگی بهره ببرند. استفاده از چای سبز برای سرماخوردگی برای بدن شما توصیه می شود. علاوه بر پوست و موی سر شما سایر اندام های بدن شما مثل صورت بعد از استفاده صحیح از چای سبز برای سرماخوردگی سلامتی بیشتری را خواهند داشت. دقت داشته باشید رژیم غذایی با برنامه و طبق هدف مورد نظر شما بعد از مشورت با متخصص تغذیه و سلامت می تواند در مورد استفاده از چای سبز برای سرماخوردگی برای شما راه گشا باشد.

خواص چای سبز برای سرماخوردگی

علم پزشکی ثابت کرده است که چای سبز مانع از ابتلا به سرماخوردگی و یا آنفولانزا می شود. ویتامین C موجود در چای سبز به شما در درمان آنفولانزا و سرماخوردگی کمک می کند و روند خوب شدن شما را تسریع می بخشد.تقویت‌کننده سیستم ایمنی است؛ این چای غنی از ویتامین C می‌باشد که در برابر عفونت و سرماخوردگی مقاومت ایجاد می‌کند.علیرضا جوانمردی متخصص گیاهان دارویی در گفتگو با سایت جسارت با اشاره به اینکه خواص چای سبز در لاغری به اثبات رسیده است، افزود: چای سبز حاوی ماده‌ای حیاتی است که از ابتلا به انواع و اقسام بیماری‌ها جلوگیری کرده و موجب افزایش قدرت دفاعی بدن می‌شود. وی با اشاره به تاثیر چای سبز بر پوست، گفت: استفاده از چای سبز موجب شفاف شدن پوست شده و در زیباسازی آن نقش مهمی را ایفا می‌کند. اگر چای سبز برای سرماخوردگی را دوست دارید و بیماری خاصی که چای سبز برای سرماخوردگی برای آن ضرر داشته باشد حس نمیکنید و می خواهید از خواص چای سبز برای سرماخوردگی فایده ببرید از همین امروز شروع کنید و از چای سبز برای سرماخوردگی به میزان مناسب استفاده کنید. در خصوص خواص چای سبز برای سرماخوردگی حرف بسیار است، خواص دارویی و درمانی چای سبز برای سرماخوردگی بر کسی پوشیده نیست ولی برای بهره مندی بهتر از خواص چای سبز برای سرماخوردگی نکته مهم استفاده صحیح از چای سبز برای سرماخوردگی می باشد.

خواص چای سبز در سرماخوردگی

برای اینکه خواص چای سبز با جوشاندن از بین نرود لازم است که قبل از ریختن آبجوش بر روی چای از آب سرد برای شستشوی آن استفاده کرد.پزشکان با تاکید بر اینکه چای سبز بسیار سریع آماده می‌شود و نیاز به دم کشیدن ندارد، خاطرنشان می کنند که : در ابتدا آب را جوش آورده و پس از چند دقیقه که آب از جوش افتاد در هر لیوان یک قاشق چای سبز ریخته و بعد بر روی آن از آب جوشانده استفاده می‌کنید.پزشکان تغذیه با بیان اینکه از مهمترین ویژگی‌های چای سبز جلوگیری از سرماخوردگی به ویژه در کودکان است، اظهار دارند که ترکیب چای سبز با عسل بهترین معجون برای جلوگیری از سرماخوردگی است علاوه بر اینکه این معجون موجب استحکام استخوان‌ها کودکان نیز می‌شود. این چای بهترین گزینه برای بهبود جای جوش، ضدعفونی کردن پوست، ورم چشم وگل مژه و … است.